Site icon Armin Mühendislik

İzmir Elektrik Taahhüt Çalışması

Bir yerin elektrik sorumluluğunu almak için izmir elektrik taahhüt çalışması doğrultusunda sonuç elde edilebilir.

Zayıf Akım Sistemleri İçin Taahhüt

Elektrik akımı genel olarak orta, yüksek, kuvvetli ve zayıf olarak nitelendirilebilir. Zayıf akım gereken alanlardaki taahhüt için bazı gerekli çalışmalar yapılacaktır. Örneğin yangın algılama ihbar sistemi için bir elektrik sistemi kurulabilir, acil durumlar için anons, seslendirme sistemi bu kapsamdadır. Bir binanın aydınlatma sistemi dışındaki yeni kurulacak olan elektrik tesisatı bu konuya dahil edilebilir. Benzer şekilde güvenlik ve kartlı geçiş sistemleri, hırsız alarm sistemi, giriş kontrolü sağlayan turnike bariyer sistemleri taahhüdü alabilirsiniz.

Enerji İzleme ve Faturalandırma Sistemleri

Bir alandaki zayıf akım elektrik proje çalışması kapsamına giren faturalandırma sistemi tüketicileri doğrudan ilgilendirir. Ancak tüketen kişi bağımsız olarak bu bölümün elektriğini almak isterse taahhüt çalışması gerekecektir. Yani binanın tamamı için ayrı, bireysel olarak başka bir bağımsız durum olursa değişen biçimde işlemler sürdürülür. Ayni zamanda izmir’de topraklama ölçümü de yaptırmanız gerekmektedir.

Enerji Müsaade Belgesi

Orta akım elektrik kullanımında enerji izin belgesi almak taahhüt çalışmaları için en önemli aşamalardan biridir. Yani bir kişi sorumluluğu üzerine alırken enerji izni ile diğer işlemlere devam edebilir. Bu izin aynı zamanda yasal olarak zemin de demektir. Doğru kanallardan enerji alınmadığı zaman işleyiş baştan pürüzlü hale gelebilir. Bu nedenle enerji taahhüt çalışmalarının önemi daha da öne çıkar

Otopark Yönlendirme Sistemi

Elektrik enerjisinin kullanım alanı çok geniştir. Akım özelliğine göre değişmekle beraber otopark yönlendirme sistemi için de taahhüt çalışması gerekmektedir. Bir alışveriş merkezinin giriş çıkışlarındaki otomatik sistemlerin kontrolü bu alt yapı ile sağlanacaktır. Otopark yönlendirme sistemi, hastane çağrı sistemi de yine benzer çalışmayı gerektirmektedir.

Sıramatik Sistemi

Bankalarda, postaneler ve kalabalık işlemlerin yürüdüğü çeşitli kurumlarda sıra ile iş yapılması için sıramatik kullanılmaktadır. Bu uygulamanın alt yapısını sağlayan elektrik sistemini üstlenen kişi ve kurumlar, elektrik taahhüt yaptırmalıdır. Yani bu işlemle beraber sıramatik elektrik sistemi alt yapısıyla ilgili sorumluluklar, yaptırmak isteyen kişiye aktarılır ve teknik açıdan da bilgi verilmiş olur. Analog telefon sistem, Network sistemler buna eklenebilir.

İzmir trafo işletme sorumluluğu ve elektrik taahhüt çalışması ile ilgili detayı bilgi almak için tıklayın.

Exit mobile version