Site icon Armin Mühendislik

İzmir Elektrik Taahhüt Hizmeti

Güvenliğin ön planda olduğu elektrik taahhüt hizmeti işin uzmanları tarafından gerçekleştirilmekte ve kapsamlı olarak ele alınmaktadır.

Taahhüt Hizmetlerinde Temel Prensipler

İş emniyeti, hayati tehlikeye neden olabilecek elektrik tesislerinde en önemli konudur. Düşük ya da yüksek voltaj ne şekilde olursa olsun çevreye duyarlı şekilde işlemler yürütülmelidir. Bu süreçten işverenin de bilgilendirilmesi kritik öneme sahiptir. Profesyonel bir işlem aşaması için farklı sistemler uzmanlık doğrultusunda uygulanacaktır.

Enerji Müsaadesi Alınması

Bir alanda enerji ile ilgili gereken sistemlerin oluşturulmasında belirli şartların yer aldığı sözleşme yer alacaktır. Bu taahhüt, aslında hangi durumlarda ne olacağının da belirleyicisidir. Örneğin enerji izni alınması en kritik konulardan biridir. İzmir elektrik taahhüt hizmeti alacak olan kişi ve kurumlar enerji izni almakla işe başlamış olur. Bu izin olmadan bir tesis ya da sistem kurulamaz, proje hazırlanamaz. Bu durum orta ve yüksek gerilim sistemlerinde geçerlidir. Kuvvetli akımda daha farklı bir prosedür uygulanabilmektedir.

Orta Ve Yüksek Gerilim Sistemleri Projeleri

Taahhütname kapsamındaki diğer hizmet de OG, YG sistem projesidir. Projeden kasıt, elektrik tesisinin çizimi, planı olarak düşünülebilir. Mühendis tarafından teknik detaylarla beraber hazırlanan proje, en temel uygulama planı olduğu için hayati öneme sahiptir. Ancak bu projenin onayı, takip ve tasdik işlemleri de gerekmektedir. Onay aşamasıyla ilgili her türlü ayrıntıda gereken takip işlemi sağlanır.

Yer Altı Ve Yer Üstü Kablolama

Elektrik sistemlerinin projeden sonra uygulama bölümünde en temel işlem yer altı ve yer üstü kablolama aşamasıdır. Tranşe hizmeti olarak da isimlendirilen, kazı, alt yapı çalışmalarını da bu bölümde alabilirsiniz. Yani taahhüt bütünsel bir işlemi kapsar ve kablo uygulamalarının ne gibi kurallara uygun hazırlanacağı da taahhütte yer alacaktır. Çünkü işin yasa ve prosedüre uygun biçimde yapılması, özellikle hayati tehlike olan işlemlerde ekstra önem kazanır.

Trafo Yerleşimi, Montaj Uygulamaları

Trafo yerleşimi, montajı ve elektrik taahhüt işlemi için artık zeminden sonra kurulumu kapsayan bir detaydır. Alt yapısı kurulan bir alanda trafo yerleşim kuralları taahhüt içerisinde yer almaktadır. Ayrıca 5V üzeri trafosu olan işletmelerin trafo işletme sorumlusu barındırması da şarttır.

Elektrik taahhüt firması hakkında bilgi almak için tıklayın.

Exit mobile version